Хто отримає субсидію?

Дата: 07.05.2021 11:08

Шановні мешканці Івано-Франківської селищної ради

відділ соціального захисту населення та охорони здоровя повідомляє, що з 1 травня в Україні змінюється порядок перепризначення житлових cубсидій.

Нові правила нарахування субсидій:

**Чи буде призначення житлових субсидій з травня 2021р. автоматично?

Ні. 29 квітня 2021 року опубліковано Постанову №420 від 14 квітня 2021 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», відповідно якої у травні 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Житлова субсидія громадянам, які звернулися по неї протягом травня – вересня 2021р., призначатиметься з травня. Тобто, поспішати з оформленням документів саме у травні не варто.

Нові звернення прийматимуться лише після затвердження нових бланків ЗАЯВИ та ДЕКЛАРАЦІЇ, які на теперішній час знаходяться на погодженні в Міністерстві соціальної політики.

**Що необхідно вказати в декларації?

У декларації тепер потрібно вказувати:

- площу житла;

- відомості про осіб, які мешкають у квартирі або будинку;

- дохід кожного з мешканців;

- наявність автомобілів, з дати випуску яких минуло менше 5 років;

- витрати за останній рік, що перевищують 50 тис.грн.;

- інформацію про купівлю безготівкової або готівкової іноземної валюти, банківських металів (на суму понад 50 тис.грн.);

- відомості про наявність коштів на депозитних рахунках в розмірі понад 25-кратного розміру прожиткового  мінімуму.

**Хто не зможе отримати субсидію за новими правилами?

Нагадаємо, постанова також пропонує під час призначення житлових субсидій переглянути підходи до врахування майнового стану, зокрема враховувати отримані доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів тощо.

А також – скасувати діяльність та повноваження комісій, утворених місцевими органами влади, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається, і посилити вимоги під час призначення житлових субсидій у частині здійснення одноразових вартісних покупок, наявності банківських депозитів, здійснення операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів, перетину кордону.

З урахуванням нових правил субсидія не призначається, якщо:

- площа житла становить більше 130кв. метрів для квартири і більше 230 квадратів для будинку;

- сім’я не повернула переплату із субсидії за попередній період і якщо у сім’ї є борг за комунальні послуги понад 340грн.;
- будь-хто із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, здійснив покупку на суму більше 50 тис. гривень;

- будь-хто із складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення;

- будь-хто із складу домогосподарства має на депозитному банківському рахунку кошти в сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року (зараз 2189 гривень);

- будь-хто із складу домогосподарства має у власності: транспортний засіб якщо з дати випуску якого минуло менше 5-ти років, більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 15-ти років;

- у складі домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії взагалі відсутні доходи, нарахований середньомісячний сукупний  дохід менше ніж розмір мінімальної заробітної плати, або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. Цей пункт не стосується осіб, які отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсія, стипендія та соціальні допомоги;

- будь-хто із складу домогосподарства перебував за кордоном сукупно більше 60 днів. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за кордоном, що підтверджується відповідними документами.