Сортування сміття – це шлях до кращого життя

  • 618

Сортування сміття – це шлях до кращого життя

Вторинна переробка: що, куди і на що саме

Найбільш розповсюдженими видами вторинної сировини є різновиди пластику, папір та картон, склотара й склобій, жерстяні та алюмінієві банки.

Після ретельного сортування, пресування та інших видів обробки вторинна сировина стає матеріалом для створення великої кількості товарів народного вжитку.

Основними характеристиками поліефірного волокна є гнучкість, міцність та здатність пропускати повітря. Саме такі властивості дозволяють його широко використовувати для виготовлення штучного хутра, меблевої продукції, дитячих іграшок тощо. І ця універсальність матеріалу постійно збільшує попит на нього.

Питання про те, куди здавати сміття на переробку вже з’являється рідше. Адже потрібно лише знайти спеціальні контейнери чи пункт прийому відходів поруч із вашим домом.

Як сортувати сміття – 6 простих кроків:

  • Крок 1. Майте окремі контейнери для кожного виду сировини
  • Крок 2. Попередньо підготуйте сировину: промийте її від залишків їжі та висушість (знімайте кришки із фольги з йогуртів чи сметани, а також металеві кришки).
  • Крок 3. Зменшити об’єм пакувального матеріалу (випустіть повітря з пляшок й скрутіть їх, розкладіть коробки та упаковки, спресуйте залізні бляшанки);
  • Крок 4. У контейнер «Папір» заборонено викидати: квитки на транспорт, чеки, паперові рушники, серветки, туалетний папір, стаканчики для кави, пергамент).
  • Крок 5. У контейнер «Пластик» не можна викидати: обгортки від цукерок, файли, вушні палички, зубні щітки).
  • Крок 6. Якщо Ви проживаєте в приватному будинку, то маєте чудову можливість компостувати органічні відходи й перетворити їх у добриво.

Перші кроки по сортуванню сміття на території нашої громади вже зроблені

На території Івано-Франківської селищної ради є контейнери для збору пластику. Це поки що чи не єдиний варіант попереднього сортування сміття. Проте, коли буде врегулювано законодавчі питання, сортування та подальша переробка сміття на вторинну сировину стануть обов’язковими.