ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Дата: 20.04.2022 13:28

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

ЗАХИСТИ СЕБЕ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ!!!

В умовах воєнного стану в Україні багато наших співвітчизників вимушені полишати власне житло, роботу і шукати притулку в тих місцях, де триває мирне життя. Внутрішні переселенці стали однією з найуразливіших категорій українського населення. Для переміщених осіб суттєво зростає ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Групу ризику складають, насамперед, люди, які готові до працевлаштування за  межами України на будь-яких умовах, без легального оформлення, без укладання трудового договору.

• Усім громадянам, які виїжджають за межі України, треба обов’язково пройти процедуру реєстрації осіб у інформаційних центрах для переселенців. Такі центри створено при кожному пункті пропуску і діють під наглядом правоохоронців.
  • Треба подбати про безпеку ваших документів! Ніколи й нікому не віддавайте ваш паспорт чи документи дитини.
  • Пакет документів на поїздку оформлюйте особисто.
  • Не погоджуйтеся на роботу з обіцянками швидкого заробітку.
  • Не беріть в борг у незнайомців або людей, які дуже наполягають на тому, щоб позичити вам гроші. Це може призвести до подальшого рабства.

Якщо підозрюєте, що потрапили в руки торговців людьми, — відразу телефонуйте 112 (лінія екстреної допомоги в ЄС).

Також можна зателефонувати до Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 або 527 (безкоштовно та анонімно).

ТВОЇ  НЕЗМІННІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ:

1. Намагайся не виходити на вулицю та не перебувати в громадських місцях наодинці
  2. Утримайся від випадкових знайомств
  3. Не сідай в авто з незнайомцями
  4. Уникай місць скупчення озброєних людей, особливо блокпостів
  5. Май при собі документи, що посвідчують твою особу
  6. Повідомляй близьким про місце свого знаходження
  7. Не вступай у дискусії та суперечки на вулицях і в громадських місцях
  8. Домовся з близькими та друзями про фразу або умовну позначку, які символізують, що ти у небезпеці
  9.    Якщо тебе викрали та утримують проти твоєї волі, знайди можливість повідомити близьким опис місця свого перебування і місцевості навколо

Східне міжрегіональне  управління Державної служби України з питань праці