Інформація щодо ЛЕПТОСПІРОЗУ!

Дата: 23.08.2023 15:55

ФАХІВЦЯМИ ЕПІДВІДДІЛЕННЯ ПРОВОДИТЬСЯ ЕПІДРОЗСЛІДУВАННЯ

ВИПАДКУ ЗАХВОРЮВАННЯ НА ЛЕПТОСПІРОЗ

в одному з населених пунктів Івано Франківської громади. .Захворювання розпочиналося шлунково-кишковими розладами, високою температурою тіла .Згодом з явилися головний біль та біль у литкових мязах. Хворий отримує лікування в обласному інфекційному стаціонарі.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ЛЕПТОСПІРОЗ ?

Лептоспіроз - гостре інфекційне особливо небезпечне захворювання людей і тварин, що викликається бактеріями - лептоспірами.

Хвороба починається гостро , з підвищення температури тіла до 39-40 º С, інтенсивного болю голови і м язів , особливо литкових , загальної слабкості . Захворювання небезпечне ускладненнями і через важкі ураження печінки та нирок може закінчитись смертю хворого через несвоєчасне чи пізнє звернення за медичною допомогою.

Джерелом інфекції є хворі щурі , миші , дикі та домашні тварини, від котрих збудник із сечею потрапляє у зовнішне середовище - у водойми чи на харчові продукти.

Щоб не захворіти на лептоспіроз:

- слід дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі ;

- не купатись у невідомих водоймах, які використовують для водопою тварин ;

- при роботі під час сінокосів та догляді за сільськогосподарськими тваринами застосовувати захисний одяг та взуття;

- не допускати забруднення випорожненнями гризунів харчових продуктів та питної води, знищувати щурів та мишей;

- при перших ознаках захворювання негайно звертатись за медичною допомогою до лікувально-профілактичного закладу