Будьте обережні в Яворівському районі знову сказ

Дата: 02.04.2024 13:40

Будьте     обережні

В Яворівському районі  знову  сказ :

Руда лисиця  завдала нападів  домашнім тваринам   у с  Вороців: зчепилася з домашніми собаками, один з яких її загриз.

У селі Липовець загинув від сказу домашній собака, який 2 місяці тому погризся із лисицею.

При дослідженні матеріалу на сказ від тварин, собаки та лисиці, обласною лабораторією ветмедицини видано позитивний результат. Рішенням районної протиепізоотичної комісії  Яворівської

райдержадміністрації впроваджено карантинні заходи у населених   пунктах с. Вороців та с. Липовець і на прилеглих до них 5 км територіях терміном на 60 днів. Триває проведення позапланових   щеплень домашніх тварин проти сказу, переоблік  власників тварин.

Організовано  проведення  протиепізоотичних , дезінфекційних та протиепідемічних  заходів фахівцями    Яворівської районної державної лікарні ветеринарної медицини  та  Яворівського районного відділу ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України:

проводяться подвірні візити з метою визначення кола осіб, які могли зазнати

ризику інфікування і підлягають  антирабічному лікуванню   -    щепленням проти сказу.

Закликаємо мешканців громад :

При  контакті  з   тваринами , покусах чи нападі тварин – бездомними собаками, котами чи дикими тваринами , гризунами  з дивною, нетиповою поведінкою, підозрілими на сказ необхідно негайно  звернутися до сімейного лікаря чи лікаря-хірурга  для вирішення  питання  попередження  захворювання на сказ

Не слід брати у руки таких тварин, не гладити

Застерігати  дітей від контактів із  підозрілими, бездомними, дикими  тваринами: найбільшу кількість віруса сказу містить слина тварини.

Захворювання  не лікується, є у 100% випадків смертельним. Попередити  хворобу можна лише при своєчасному зверненні за медичною допомогою  шляхом негайного проведення  щеплень проти сказу.

Про  тварин з підозрілою, дивною поведінкою , імовірно хворих, прохання негайно повідомляти до селищної Ради чи дільниці ветеринарної медицини.