ДЗИЗЮК Олексій Іванович

Дата: 01.08.2024 12:41

ДЗИЗЮК Олексій Іванович

13.10.1975-22.03.2022

Старший стрілець 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. Брав участь в АТО/ООС на Донбасі. Йому назавжди 46 років.

Олексій народився в селі Новопрокопівка Запорізької області. Після школи вступив на біологічний факультет Запорізького державного університету. Під час навчання вів дуже активну наукову, громадську та природоохоронну діяльність. Став засновником Дружини з охорони природи при Запорізькому державному університеті. Працював над науковими статтями в галузях орнітології та екології. У 1997 році здобув фах мисливствознавця, був направлений на роботу в мисливсько-рибальське господарство «Майдан». У 2000-2013 роках обіймав посаду його директора. Під час роботи активно співпрацював з природоохоронними й еколого-натуралістичними організаціями. Продовжував займатися науковою діяльністю, написав багато статей.

Проживав з родиною у селі Верещиця. Тричі обирався громадою депутатом місцевої ради. Добре знав історію та літературу України.

Олексій був активним учасником Революції Гідності. З 2016 року пішов служити за контрактом до ЗСУ.

Після вторгнення відразу перейшов у бойовий підрозділ.

Посмертно старший солдат Дзизюк нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

В Олексія залишилися дружина Ольга, донечки Вікторія та Наталія. За словами дружини, Олексій був дуже турботливим, чуйним, розуміючим батьком і чоловіком, справжньою кам’яною фортецею.

Олексій Дзизюк загинув в бою з окупантами під Попасною на Луганщині.

Похований у селі Верещиця.