ШПИТКО Роман Андрійович

ШПИТКО Роман Андрійович

04.06.1997-12.03.2022

Позивний «Патріот»

Командир роти окремої 24-ої окремої механізованої бригади імені Короля Данила, старший лейтенант, кавалер ордена Богдана Хмельницького.

Роман народився в селі Бірки. Навчався у місцевій школі. З юних років мріяв про карʼєру військового. 2015-го вступив до Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові, яку закінчив із відзнакою.
3 2019 року молодий офіцер служив у 24-й окремій механізованій бригаді імені короля Данила Збройних Сил України. Командував мотопіхотною ротою. Воював на території ООС на Донбасі. З перших днів повномасштабної війни Роман разом із своїм підрозділом боронив Луганщину від окупантів.
Найкращий та люблячий чоловік. Він був доброю та світлою людиною. Завжди із дуже щирою посмішкою, розумний, працьовитий. Мав багато планів та мрій на майбутнє. Він ніколи не був байдужим до своєї важкої роботи. Мудрий командир і професіонал своєї справи. Яскравий приклад мужності та патріотизму. Ми не віримо, що його більше немає. Ще досі чекаю його повернення. Він був моїм Всесвітом. Цей біль не згасне ніколи..." - розповіла дружина полеглого воїна Вікторія.
24-річний старший лейтенант Роман Шпитко загинув 12 березня 2022-го під час виконання бойового завдання поблизу міста Попасна на Луганщині. Офіцер потрапив під ворожий артилерійський обстріл та отримав смертельні поранення.
Посмертно старший лейтенант Шпитко нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня та орденом
"За мужність" III ступеня.
В Героя залишились мама Галина, брат Андрій, дружина Вікторія, бабусі Ольга та Марія, дідусь Володимир.

Поховали офіцера у рідному селі. У школі, яку він закінчив, відкрили меморіальну дошку на його честь.