ЛЕВКО Іван Андрійович

Дата: 01.08.2024 14:05

ЛЕВКО Іван Андрійович

03.07.1999-01.10.2022

Солдат 24-ї ОМБр. Народився Іван 3 липня 1999 року у селі Поріччя, там навчався у місцевій школі. Після вступив у Новояворівський ліцей здобувати середню освіту, далі пішов працювати на склади супермаркетів АТБ.

Пропрацювавши недовго у 2019 році, пішов служити на строкову службу у 49-у бригаду, у навчальний центр розвідки, де відслужив півтора року у Вінниці. З початку повномасштабного вторгнення РФ був призваний на військову      службу у 24-у ОМБр на посаду стрілець-помічник 1-го механізованого батальйону військової частини А0998. У березні був його перший бойовий виїзд у Луганську область, після цього захищав Донецьку, Запорізьку, Миколаївську та Херсонську області.

1 жовтня 2022 року останній раз виконував бойове завдання у населеному пункті Білогірка Херсонської області, з цього дня він вважався безвісти зниклим. 1 рік і 2 місяці знадобилось на його пошуки.

8 січня 2024 року останній раз Іван проїхав всю Україну, повертаючись на щиті з Миколаєва додому. Похований у рідному селі Поріччя.

19 травня 2024 року був нагороджений посмертно Орденом «Хрест Героя».

Також були зібрані голоси для присвоєння звання Героя України. Заявка подана на розгляд президенту України.