Івано-Франківська селищна рада
Україна, Львівська область, Яворівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

В  Яворівському районі знову сказ

Дата: 08.11.2024 10:31
Кількість переглядів: 57

Фото без опису

В  Яворівському районі   знову   сказ

 Впродовж  останніх років захворюваність на сказ серед тварин , особливо серед  лисиць, які

 є основним природним резервуаром сказу , значно зросла.   

            В населених пунктах району  не зменшується  кількість бродячих тварин, особливо собак, яких , як і лисиць,    приваблюють   стихійні сміттєзвалища .

            Червоні  лисиці  активно навідують підсобні господарства мешканців , контактують із  домашніми тваринами , найчастіше  з собаками , знищують птицю.

              Цього разу зареєстровано випадок захворювання на сказ  в домашнього собаки  у с Дубровиця

  Собака дрібної породи,  не утримувався в вольєрі. Щеплень проти сказу  собака не отримував.

Власники тварини  звернулися за ветеринарною допомогою  до фахівців приватної ветеринарної клініки з  приводу наявності ознак захворювання на сказ. Тварина загинула, Фахівцями обласної ветеринарної лабораторії ветеринарної медицини  проведено   ветекспертизу матеріалів , взятих з  останків тварини, видано результат: сказ

Імовірне зараження собаки відбулося  при контакті з дикими тваринами , лисицями, які часто навідують підсобні господарства мешканців у с Дубровиця.

             У зв’язку з  випадком  сказу рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Яворівській райдержадміністрації  введено карантинні заходи  в  с Дубровиця та на  прилеглій 5 км території.

Проводяться  щеплення  домашніх тварин , собак і котів, проти сказу спеціалістами Яворівської державної  ветеринарної лікарні.

             Власники тварини, які контактували з собакою, що загинув від сказу,  отримують антирабічні щеплення  в медичній установі м Львова.

Антирабічне лікування  ,  щеплення проти  сказу  -  це єдиний  засіб , який може попередити  смертельне захворювання  на сказ у людей – гідрофобію.

  

                                     ЧИМ         НЕБЕЗПЕЧНИЙ СКАЗ  ?

              Сказ – гостре небезпечне інфекційне захворювання, яке супроводжується ураженням центральної нервової системи. Збудником захворювання є вірус, який міститься в слині хворих тварин.

                 Людина  може заразитися   від тварини переважно через покус , подряпини чи ослинення .

                 Вірус потрапляє в організм людини зі слиною хворої тварини  через пошкоджену шкіру чи навіть непошкоджені слизові оболонки очей , носа, губ. Зараження може відбутися і через ослинені хворою твариною речі при мікротравмах рук, при розробці туш загиблих тварин , обробці їх шкурок.

                  По нервових волокнах вірус потрапляє до головного мозку. Скритий період захворювання – між моментом покусу чи ослинення   і першими ознаками захворювання – може тривати від 11 днів до кількох місяців і навіть року , його тривалість залежить від          місця покусу, його віддаленості від головного мозку.

                 Першими ознаками захворювання  в людини є загальне нездужання, слабкість.

 З являється припухлість, почервоніння і біль в ділянці залікованих після покусу ран. Проявляється підвищена чутливість до зовнішніх подразників : навіть легенький  подих вітру призводить  до  розладу дихання , а згодом  і до  повної зупинки дихання.

 З’ являються судоми, розлади ковтання. Хворого мучить спрага, але сам лише вигляд води викликає нестерпний біль у ковтальних м’ язах . Тому захворювання в людей називають «гідрофобія» - водобоязнь. 

                 Хвороба триває 4-5, іноді до 8-9 днів і  завжди закінчується смертю хворого. Єдиний засіб  запобігти захворюванню – своєчасне проведення  щеплень проти сказу.

                 Зараження може відбутися  і  при покусі , здрапинах  чи ослиненні твариною, яка на вигляд є здоровою.

Тому дуже важливо своєчасно звернутися за медичною допомогою до лікаря-хірурга, який належним чином обробить рану. Тварину , що нанесла покус,( собака, кіт)  ізолюють , за нею встановлюється ветеринарне спостереження на протязі 15 днів. Ні   в    якому      разі    не     можна      тварину       вбивати  !

                      В залежності від результатів ветеринарного спостереження за твариною, від обставин  нанесення покусу  (який може бути спровокований діями людини)  потерпілому призначається лікування  - курс антирабічних щеплень. Це єдиний засіб запобігти захворюванню на сказ.

 При покусах, здрапинах   чи ослиненні  дикою , невідомою  чи хворою твариною щеплення призначаються обов’ язково.

                     Дуже важливим  є  чітке  дотримання  термінів проведення щеплень. На протязі  6 місяців забороняється вживання  алкогольних напоїв, пива.

Якщо тварина  загинула, тушку  необхідно відправити у ветеринарну лабораторію  для дослідження на  сказ 

                    Сказ у тварин протікає в буйній або в тихій формі. При буйній формі поведінка тварини, скажімо,  собаки , змінюється, він перестає пізнавати господаря, неспокійний, починає гризти й ковтати неїстівні предмети, каміння. Згодом настає параліч ковтальних м’ язів, тому з пащі постійно витікає слина.  Далі  настає стадія збудження – і собака обриває чи перегризає припону, біжить з дому, кусаючи всіх по дорозі. Мовчки кусає  і  біжить далі.

При тихій формі захворювання  відсутня стадія збудження. Тварина ховається від усіх в темне місце і за 2-3   дні  гине.

                    БУДЬТЕ     ОБЕРЕЖНИМИ   !:

 При відпочинку на природі , в лісі, остерігайтеся   диких тварин із незвичною поведінкою, ослаблих, які не здатні втекти, даються до рук. Здорові дикі тварини зазвичай уникають зустрічі із людиною.

                    

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ ! Ні в якому разі не беріть до рук загиблу тварину


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь